نقاشی ساختمان

نقاش ساختمان به شخصی اطلاق می شود که شایستگی های مانند رعایت اصول ایمنی و بهداشتی و متره برآورد مواد مصرفی و هزینه لازم جهت نقاشی ، آماده نمودن انواع بتونه بر اساس سطح کار، آسترکاری، سمباده زنی و زیرسازی سطوح آماده سازی رنگ های پلاستیک روغنی و مواد همرنگ کننده چوب و همچنین توانایی استفاده از ابزارهای رنگ آمیزی مانند قلم و پیستوله رنگ پاش را برای رنگ آمیزی سطوح داشته باشد و اقتصاد و بهره وری کار را رعایت نماید در بر می گیرد.

انواع رنگ در ساختمان :

  1. رنگ روغن مات و براق
  2. رنگ پلاستیک
  3. رنگ اکرولیک
  4. رنگ مولتی کالر

رنگ روغن مات و براق

این نوع رنگ با قلمو غلطک و پیستوله قابل استفاده است برای خشک شدن سطحی به 5 تا 7 ساعت و برای خشک شدن کامل رنگ به 12 ساعت زمان نیاز داریم. در نقاشی ساختمان از رنگ روغن نمیه مات استفاده میشود چون رنگ مات دیوار رو کدر و تنبل میکند و جای دست روی آن میماند و رنگ براق موج و ایرادهای گچ کاری را نشان خواهد داد. رنگ روغن مات از پوشش دهی کمتری نسبت به براق برخوردار است و برعکس رنگ روغن براق قابل شستشو نیست.

رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک از قدیمی ترین نوع رنگ و با کیفیت های متفاوتی در بازار موجود و با ابزارهای مثل قلمو و پیستوله قابل استفاده است. رنگ پلاستیک نباید غلیظ باشد چون به خوبی روی دیوار پخش نمیشود و نباید رقیق باشد چون عمل رنگ کردن  را باید چندین بار تکرار کنیم. رنگ پلاستیک زود خشک میشود و قابل شستشو است و مانند رنگ روغن بوی بد ندارد و ایرادات دیوار و سقف را نشان نمیدهد اما خیلی زود چرک میشود ئ روی در و پنجره آهنی قابل استفاده نیستند.

رنگ اکرولیک

این نوع رنگ در طیف های مختلف طراحی شده است و چون غلظت بالایی دارد به سرعت خشک می‌شود و برای تمامی سطوح قابل استفاده به دلیل انعطاف پذیری بیشتر می باشد و مزیت داشتن این رنگ به رنگ های روغنی به دلیل دارا بودن پایه آب یعنی حلال با آب می باشد و بوی خوبی به مشام می رسد امّا نسبت به رنگ‌های روغنی براقیت کمتری دارد.

رنگ مولتی کالر

مولتی کالر رنگی است که پس از اجرا چندین رنگ به صورت مجزا در آن دیده می‌شود که با مخزن مخصوص و یا با پیستوله اجرا می شود و رنگ مولتی کالر از نوع پایه آب و ۱کاملا قابل شستشو می باشد و مشتریان عزیز به هیچ وجه نگران شستشوی آن نباشد و اینکه رنگ مولتی کالر دکوراتیو بوده و یک لایه نازک بر روی سطوح ایجاد می نماید و قابل اجرا بر روی سطوح گچ سیمان بتن و آهن آلات و آلومینیوم چوب و سنگ شیشه پلاستیک می باشد