نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری به دلیل نصب ساده و سریع و نداشتن مشکل بوی تند رنگ هنگام پیاده سازی از محبوبیت زیادی برخوردار است. بعد از انتخاب طرح و مدل کاغذ دیواری نوبت به نصب کاغذ دیواری میرسد که توسط نصابان متخصص تیم آذرخش انجام میگرید.

قبل از شروع به نصب نیاز به ابزار های خاصی داریم که به شرح ذیل است :

  1. میز کار
  2. قلموی بزرگ
  3. کاردک پلاستیکی
  4. تیغ موکت بری
  5.  خط کش

در صورتی که میز کار در دسترس نباشد از یک میز پهن و وسیع مانند میز ناهار خوری و به جای خط کش از هر وسیله ای که اطمینان دارید که صاف است میتوان استفاده نمود.

بعد از آماده سازی ابزار ها برای نصب ، اولین کاری که باید انجام شود فاصله دادن وسایل منزل  بین یک تا یک و نیم متر از دیوارها ، برای قرار دادن چهارپایه بلند و یا نردبان میباشد و روی زمین برای جلوگیری از ریختن چسب از یک لایه پلاستیکی و یا کاغذی اسفاه نمایید .

چسب کاغذ دیواری را میتوان از مصالح فروشی ساختمان ها و یا رنگ فروشی ها تهییه نمود و جهت استفاده برای نصب کاغذ دیواری آن را با کمی آب و چسب چوب مخلوط نمایید.

قبل از نصب نکته مهمی که باید بررسی شود نم و رطوبت دیوار است چون باعث خراب شدن کاغذ دیواری میشود. برای این کار ابتدا باید دیوار را خشک  و منبع نم و رطوبت را پیدا کرده و از بین ببرید. پس از آن مجددا دیوار را بتونه کاری و یکدست نمایید .بعد از خشک شدن بتونه برای یکدست شدن دیوار از روغن الیف در قسمت گچکاری شده استفاده کنید. بعد از مطئن شدن از یکدست بودن دیوار بهتر است از روغن آستر برای ازبین بردن لکه های ریز بتونه استفاده نمایید.

بعد از تمامی مراحل بالا   چسب رقیق شده با کمی سریش را با قلموی بزرگ بر دیوار بمالید تا گرد و غبار دیوار پاک و کاغذ دیواری به خوبی بر دیوار متصل شود. در رول اول کاغذ دیواری را بین 5 تا 10 سانتی متر بیستر از طول دیوار برش میدهیم و روی میز میگذاریم . دقت کنید که فقط رول را اینگونه برش میزنیم چون رول های بعدی با توجه به طرح کاغذ دیواری باید با رول هماهنگ شود و بعد برش زده شود گاهی ممکن است رول بعدی حتی 70 سانتی متر بیشتر از دیوار برش بخورد. با هر برش رول بریده شده را نصب کرده بعد سراغ رول بعدی بروید چون موقع نصب کاغذ دیواری کمی طول میکشه و چسب کاغذ دیواری خشک میشود.

برای زدن چسب از مرکز دیوار به سمت لبه ها حرکت میکنیم باید دقت شود که لبه ها زیاد چسبی نشوند و لبه های چسب خورده 10 تا 15 دقیقه روی هم بماند. رول اول که عموئی نصب شود باقی رول ها خود به خود عمودی میشوند و با استفاده از کاردک باید چسب های اضافی را خارج کنیم . اضافات را برش بزنیم . اگر دیوار مدت 15 دقیقه به حال خودش رها بشود زیر کش میاد و دیوار خراب میشود.