نصب و تعمیر آیفون تصویری

امروزه آیفون تصویری پراستفاده ترین درب باز کن ها ی ساختمانهای تک واحدی و یا چند واحدی میباشد و نسبت به آیفون های سنتی دارای امنیت بیشتری هستند .

آیفون تصویری در مپنل های متنوع و ابعاد صفحه نمایش و قابلیت های  متفاوتی در بازار وجود دارد. که برای درب های ورودی مکان های مسکونی و اداری و گاهی برای درب های داخلی نیز استفاده میشوند. برخی از این آیفون ها که دارای قابلیت ذخیره عکس و فیلم میباشد به دلیل امنیت بیشتر برای مکان های مسکونی گزینه مطمئن هستند.

توجه به برند آیفون در هنگام خرید از نکاتی اساسی است که باید گزینه را انتخاب نمود که معتبر بوده ودارای خدمات پشتیبانی میباشدو شرایط تعمیر و نگهداری محصولات خود را فراهم میکند.

بسیاری از مشکلات آیفون تصویری بهسیم کشی غیر حرفه ای بین واحد ها برمیگرد، اما برخی از معضلاتی که ممکن است برای آیفون تصویری پیش آید عبارتند از :

  1. صفحه آیفون تصویری سیاه شده یا تصویر قطع شده است
  2. زنگ آیفون از کار افتاده
  3. تصویر آیفون برفکی است یا بصورت سیاه و سفید درآمده است
  4. در باز کن از کار افتاده
  5. صدای پنل آیفون تصویری قطع شده است
  6. زنگ بصورت ممتد به صدا در می‌آید
  7. دربازکن کلیه واحدهای ساختمان از کار افتاده است
  8. تصویر مانیتور سفید و برفکی است
  9. زنگ کار می‌کند اما در داخل صدای زنگ قطع شده است

ایرادات پنل داخلی

آیفون های تصویری معمولا از طرف شرکت های فروشنده دارای گارانتی و خدمات پشتیبانی چند ساله میباشند. این گارانتی در مورد پنل داخلی و سیم کشی و پنل خارجی میتواند متفاوت باشد . پس در صورت مشاهده مشکل ابتدا گارانتی آیفون را بررسی کنید در صورت تمام شدن آن با تعمیر کار تماس بگیرید. بعضی از مشکلات صدا یا تصویر غیر قابل تعمیر میباشند و باید پنل به صورت کلی تعویض گردد.

ایرادات سیم کشی

این نوع ایراد بیشتر در ساختمان های قدیمی که آیفون خود را تغییر داده اند و سیم کشی رو کار برای راه اندازی و نصب انجام شده ، اتفاق می افتد. در صورتی که نصب اولیه با کیفیت انجام نشود امکان قطعی سیم کشی وجود دارد. برای جلوگیر یاز این اتفاق میتوان سیم کشی را ار داخل داکت های پلاستیکی انجام داد

تعداد واحد های ساختمان

گاهی مشکل آیفون تصویری یک یا چند یا حتی تمام واحدهای ساختمان را درگیر کرده است. در این موارد نیاز به تست مرحله به مرحله سیم کشی ها برای یافتن مشکل اصلی وجود دارد. پس از مشخص شدن ایراد اصلی آیفون تصویری رفع آن ممکن است به تغییراتی در سیم کشی و نصب در تمام طبقات و واحدها بیانجامد.