نصب سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی

معمولا نصب سرویس بهداشتی یکی از مراحل بازسازی و نوسازی سرویس بهداشتی و حمام است. این پروژه می‌تواند شامل تغییرات کلی و اساسی معماری سرویس بهداشتی، تغییرات کفپوش و نصب کاشی و سرامیک جدید، تغییر محل قرارگیری تجهیزات بهداشتی مثل روشویی، دوش حمام و یا توالت و یا تغییرات در نوع شیرآلات و نصب شیرآلات جدید و مد روز باشد.

نصب توالت فرنگی

بدلیل توصیه های بیشمار برای استفاده از توالت فرگی و یا مشکلات مفصلی و استخوانی امروزه استفاده از توالت فرنگی در ایران بیشتر دیده میشود و یکی از رایج ترین تغییراتی که در ساختمان ها قدیمی هنگام بازسازی ایجاد میشود تبدیل توالت ایرانی به فرنگی و یا در صورت داشتن فضای لازم اضافه شدن توالت فرنگی در دستشویی و یا حمام میباشد.

توالت های فرنگی از نظر تیپ و ظاهر تفاوت های فاحشی با هم دارند ولی خروجی استاندارد و مشخصی دارند که باعث می شود نصب این توالت ها در همه ساختمان ها پیرو یک قاعده و قانون باشد . همین موضوع باعث شده تا همه تولید کنندگان توالت های فرنگی چه ایرانی  و چه خارجی حدود تعریف شده را رعایت کنند و همین امر کار نصب این توالت ها را راحت تر می کند.

از مراحل نصب توالت فرنگی  می‌توان به جمع کردن توالت ایرانی و کورکردن فاضلاب، لوله‌کشی جدید برای تامین آب و فاضلاب مورد نیاز توالت فرنگی و عایق بندی و درزگیری و چسب‌زنی اشاره کرد.

نصب شیرآلات و دوش جدید

در بازسازی سرویس بهداشتی از موارد دیگری که انجام میگیرد تعویض شیرآلات و دوش بدلیل فرسودگی و یا بصرفه نبودن تعمیر آنها و یا استفاده تکنولوژی های جدید در هنگام بازسازی میباشد.

نصب آینه توالت و کنسول

نصب آینه توالت و کنسول یکی از مواردی است که نه تنها در زیبایی و دکوراسیون خانه اهمیت زیادی دارد بلکه عدم رعایت مناسب نصب این تجهیزات می تواند در آینده مشکلاتی را برای استفاده مناسب ما به همراه داشته باشد. آینه و کنسول را باید با توجه به قد خانواده نصب کرد تا در آینده به مشکلی برنخورند.

اولین نکته انتخاب درست کنسول میباشد که باید متناسب با فضا و مساحت شما باشد تا هم دید زیبا داشته باشد و هم دست و پا گیر نباشد.

در کنسول هایی که جا حوله ای دارند باید توجه کرد که کنسول خیلی پایین نباشد که حوله روی روشوئی بیفتد خیس شود و به طور معمول آینه و کنسول بالای روشوئی در یک امتداد و راستای روشوئی قرار می گیرد؛ و بهتر است آینه و کنسول با فاصله از روشوئی نصب شود که از ریزش آب به آنها جلوگیری شود.

برخی از کنسول ها از نوع روشویی دار هستند که ارتفاعی حدودا 80 سانیت متری دارند و با 4 یا 2 پیچ به دیوار متصل میشوند و برخی  از روشویی مجزا هستند که کمتر در سرویس بهداشتی استفاده میشود و بیشتر جنبه زیباسازی محیط وفضای برای آرایش خانم ها و تعبیه حوله و تجهیزات مورد نیاز برای سرویس بهداشتی است که بیشتر در راهروی سرویس بهداشتی و حمام قرار دارند.