طراحی و نصب روشنایی

نصب روشنایی در ساختمان های عمومی و مسکونی به اهداف تزیینی و کارکردی انجام میگیرد.میتوان به مواردی چون برق کشی و نصب چراغ راهروها، راه‌‌پله‌ها و در کل فضاهای مشاع که معمولا با چراغهای تایمردار انجام می‌شود،سالن‌های بزرگ و تالارها و خانه ها که برای داشتن نور کافی و دکوراسیون مطبوع به صورت همزمان از لامپ‌های هالوژنی استفاده می‌کنند، اشاره نمود. البته نوع لامپ‌ها دائما در حال تغییر است و از روزگاری که لامپ های کم مصرف به بازار وارد شدند تا امروز که در انواع ال ای دی و اس ام دی می‌توانند در نصب روشنایی مورد استفاده قراربگیرند، تجهیزات فنی و یا دکوراتیو این خدمات هم بهبود پیداکرده و همزمان با رشد بهینه‌شدن مصرف به زیبایی هم رسیده‌اند.

تعمیر یا تغییر و جابجایی

متخصصین الکتریکی برای جایگزینی مدلهای قدیمی با مدل های جدید ، تعمییر چراغ های موجود و نصب کلیه روشنایی های فضا های مسکونی و اداری و تجاری سفارش طراحی و نصب روشنایی را انجام میدهند. سفارش نصب کلیه روشنایی های یک ساختمان در حال ساخت و یا اضافه کردن یا تغییر در روشنایی های یک ساختمان قدیمی که میتواند شامل تغییر چراغ های راه پله از نوع کلاسیک آن به مدل های سنسوردار و حساس به حرکت است که تاثیر زیادی بر میزان مصرف انرژی و هزینه برق مصرفی ساختمان دارد و یا در هنگام بازساری منازل و تغییراتی کلی از محل چراغ ها تا کلید و پریز گرفته تا سیم کشی در موارد مورد نیاز و استفاده از هالوژن ها یا نصب لوستر اشاره نمود.

نوع روشنایی

بعضی از روشنایی ها و چراغ ها نیاز به ترانس یا منابع دیگری دارند که در هنگام نصب چراغ نصب می‌شوند. روشنایی‌هایی که در پارک ها یا فضاهای سبز و عمومی نصب می‌شوند سیستم های سیم کشی متنوع تری دارند و پروژه‌هایی هستند که هم از نظر زمانی و هم از نظر هزینه‌ای با پروژه‌های خانگی قابل مقایسه نیستند.

هزینه طراحی و نصب روشنایی به عواملی مثل میزان سیم کشی موردنیاز ، ارتفاع سقف و نوع روشنایی و حجم کاری بستگی دارد.