ساخت در و پنجره آهنی

درب و پنجره هایی که از آهن ساخته شده است و با توجه به ابعاد و اندازه محصولات موردنیاز و میزان آهن مصرفی ، کیفیت و جزییات و تزیینات و هزینه های نصب و رنگ کاری قیمت آن مشخص میشود.معمولا در پایان مراحل ساخت بنا، سازندگان نسبت به ساخت درب و پنجره های آهنی و نرده های راهرو اقدام میکنند .

با وجود متریال های موجود در بازار مثل انواع کامپوزیت های  آلومینیوم ، UPVC  با توجه به کاربردی تر بودن آنها مثل عایق بودن و سبکی و تنوع آنها ، درب و پنجره های آهنی به دلیل ازرانتر بودن و قابل ترمیم بودن و رنگ پذیری هنوز از رایج ترین انتخابها هستند. البته این روزا ها بیشتر برای درب های ورود و خروج و درب پارکینگ و یا درب های پشت بام و راه پله استفاده میشود .

عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب و پنجره آهنی

ابعاو اندازه و تعداد

ابعاد و اندازه و تعداد در ب و پنجره بر میزان آهن مصرفی تاثیر مستقیم دارد. در مواردی که تزیینات بیشتری دارند مصرف آهن و میزان کار آهنگر بیشتر میشود. درب هایی که در قسمت های بالایی نرده دارند بیشتر برای درب های ورودی ساختمان و یا پارکینگ یا کارگاه ها و انبارها مورد استفاده قرار میگیرند که باید از استحکام بیشتری برخوردار باشند. در این نوع درب ها باید  به چهارچوب های خاص و آماده سازی محل نصب نیز توجه نماییم.

شیشه

در بازار ساختمان انواع مختلفی از شیشه موجود است که انتخاب آن با توجه به محیط و عملکرد آن متفاوت خواهد بود.شیشه های ساختمان میتواند از انواع  فلوت یا تخت ، مشجر و طرح دار، رفلکس یا آینه ای ، دو جداره و سه جداره باشد که با توجه به کیفیت ساخت دارای برند ها و قیمت های متفاوتی هستند.برای کمتر کردن ضعف آهن در عایق بودن و درزگیری بهترین انتخاب شیشه های دوجداره و سه جداره میباشد.

تزیینات و ابزار  یراق آلات

در درب ها داشتن تزیینات آهنی بر روی درب های خام به استحکام درب کمک بزرگی میکند اما بخشی از آهن ها در طراحی این تزیینات مورد استفاده قرار میگیرد.از دیگر موارد در درب های آهنی مثل پارکینگ و انبار و دربهای ویلا و باغ نیاز به نرده کشی بالای درب است. در پنجره های آهنی داشتن نرده و حفاظ های کشویی از مواردی است که در میزان مصرف آهن تاثیر گذار است.

 

در مواردی مثل تعویض درب و پنجره های قدیمی گاهی نیاز به تخریب و انجام کارهای بنایی دارد که در قیمت گذاری نهایی  و زمانبندی کار تاثیر گذار است. و از هزینه های دیگر هزینه حمل و نقل درب و پنجره به محل نصب است.