ساخت انواع حفاظ

حفاظ عنوانی است  کلی برای تمامی تجهیزات فلزی که در ساختمان برای محافظت در برابر سرقت نصب میشود. از وارد مختلف حفاظ میتوان به حفاظ ساختمان روی دیوار ، حفاظ پنجره ، حفاظ لولایی، حفاظ آکاردئونی و حفاظ کرکره ای اشاره نمود .

امروزه به دلیل بزرگتر و مدرن تر شدن شهرها تعداد ابزار آلات آهنی مانند حفاظ ها برای امنیت و محافظت از وسایل شخصی در محل سکونت و کار افراد بیشتر میشود و وقتی صحبت از امنیت در یک محیط به میان میآید استفاده از حفاظ درب و پنجره به امری ضروری تبدیل میشود .

حفاظ روی دیوار ساختمان

با وجود سیستم های امنیتی به روز و مدرن هنوز هم وجود حفاظ بر روی دیوار ساختمان برای جلوگیری از ورود سارقین از روی دیوار به محوطه ساختمان در ائلیت ساختمان اسازن قرار دارد. در مکان های کم رفت و آمد مثل خانه های ویلایی و کم جمعیت  حجم سرقت بیشتر از مناطق پر جمعیت است که شما با نصب حفاظ بر روی دیوار خیالتان را از بابت ورود افراد ناشناس به محوطه ساختمان راحت میکنید. از انواع حفاظ روری دیوار میتوان به حفاظ شاخه گوزنی ، بوته ای و… اشاره نمود. از عوامل موثر قیمت در این حفاظ ها میتوان به کیفیت ساخت و میزان آهن مصرفی و تراکم شاخه ها و طول و عرض و ارتفاع هر شاخه و نحوه رنگ آمیزی آن اشاره نمود.

حفاظ آکاردئونی

همانطوری که از نامش پیداست حفاظی است که طریقه باز و بسته شدن آن به شکل آکاردئون میباشد.مانند ساز آکاردئون یک دیواره ثابت و یک دیواره متحرک دارد که با کشیدن دیواره متحرک در خلاف جهت دیواره ثابت از هم باز و با حل دادن آن به سمت دیواره متحرک بسته میشود. از مزایای آن میتوان به امنیت بالا ، زیبایی ، استحکام و قیمت مناسب اشاره نمود.

حفاظ کرکره ای

همان طوری که از نامش پیداست شبیه به کرکره میباشد و برای باز بسته شدن آن از یک موتور استفاده میشود که معمولا ایتالیایی یا ترکیه ای است. حفاظ کرکره ای برقی در ابعاد مختلفی تولید میشود تا برای جایگاه های متفاوتی مورد استفاده قرار گیرد این نوع حفاظ زمان ساخت بنا و در مرحله سفت کاری باید نصب شود چون نیاز به زیر ساخت هایی دارد که در کنار اجزای سفت کاری قرار یگیرد . دارای استاندارد های مقاوم در برابر باد و شرایط جوی متفائت است . دارای ریموت کنترل است و از راه دور کنترل میشود.