تعمیر و سیم کشی تلفن

سیم کشی تلفن به منظور راه اندازی تلفن ، ایجاد شبکه سانترال و اضافه کردن خطوط جدید انجام میگیرد. کابل کشی تلفن تا پای ساختمان از وظایف مخابرات میباشد اما انتقال خطوط به داخل برعهده ساکنین است . معمولا سیم کشی داخلی تلفن را در مراحل پایانی کار ساخت بنا انجام میدهد و فقط اتصال از بخش خارجی به بخش داخلی بنا کافیست.

سیم کشی تلفن با توجه به متراژ سیم کشی که میزان کابل مصرفی و سوکت ها و پریزهای تلفن داخل ساختمان را مشخص میکند برآورد هزینه میشود.پ

در صورتی که کار در مراحل پایانی ساخت بنا باشد به صورت تو کار انجام میگیرد اما اگر بعد ها بخواهید خط جدیدی به مدار اضافه نمایید و یا سیم کشی  داخلی ایرادی داشته باشد باید سیم کشی رو کار انجام شود. برای تمیزی کار و پنهان کردن کلی کابل ها و سیم ها از داکت استفاده میکنیم.

برای هر خط تلفنی با تعداد اتاق ها و بخش های مختلف ساختمان و براساس نقشه اولیه ، پریز تلفن نصب میشود.

سیم کشی تلفن سانترال

باکس سانترال یا جعبه تقسیم خطوط تلفن از پرکاربردترین ابزار ارتباطی در داخل ساختمانهای اداری و تجاری است. این ابزار که معمولا در محل ورودی ساختمان کارگذاشته می‌شود وظیفه تقسیم چند خط بین کاربران تلفن و برقرارکردن ارتباط داخلی بخش‌های مختلف ساختمان را از راه تلفن فراهم می‌آورد. نصب و راه اندازی سانترال و سیم کشی مورد نیاز برای آن هم کار زمان بری است و هم به تجهیزات ویژه‌تری نسبت به سیم کشی تک خط عادی نیاز دارد.

عیب یابی سیم کشی تلفن داخل ساختمان

در صورتی که با قطعی تلفن مواجه شدید در وهله اول باید جعبه تلفن داخلی ساختمان را پیدا کنید و این جعبه به خانه شما متصل بوده و سیم های از زمین و یا ستون ها به داخل آن راه یافته است. ابتدا باید یک یا چند اتصال rj ، که به سوکت وصل است را ببینید با قطع کردن تمامی آنها ، یک تلفن سیمی را به سوکت وصل کنید. اگر بوق آزاد نداشت خرابی از مخابرات بوده و باید برای رفع آن به خرابی مخابرات اطلاع دهید.

اگر تلفن بوق آزاد داشت نشان دهنده مشکل در سیم کشی داخلی ساختمان است و برای حل آن باید با تعمیر کار و متخصص سیم کشی تماس بگیرید. تمامی اتصالات و سوکت هایی که جدا کرده بودید مجددا وصل نمایید. تمامی  گوشی های تلفن  و مودم و دستگاه فکس و هر دستگاهی که به تلفن وصل بوده را از پریز ها و سوکت ها جدا نمایید. منتظر متخصصین ما باشید.

از مواردی که باعث اشکال در سیم کشی داخلی میشود زمانی است که دو سیم لخت با هم اتصال پیدا کنند. این انصال به پریز های داخلی ساختمان نیز اتصال پیدا کرده و سیم کشی را دچار اشکال میکند. وجود اتصالات کوتاه در پریزها معمولا علت اصلی خرابی و نویز تلفن ثابت است که با جدا کردن سیم ها مشکل برطرف خواهد شد.

برای تعمیر سیم کشی تلفن با مولتی متر به بررسی همه سیم ها به صورت یک جفت میپردازند. دو سر سیم های تلفن را از جعبه تقسیم یا پل ورودی به مولتی متر وصل کرده و چنانچه اتصالی مشاهده شد نسبت به رفع آن اقدام کنید.پس رفع خرابی سیم کشی تک تک پریز های تلفن را برای بوق آزاد چک کنید.