کاغذدیواری
06
آوریل

کاغذ دیواری انتخابی برای آرامش

خانه برای هر کسی معنی امنیت و آرامش رو دارد. در سال های اخیر زیبایی های بصری خانه ها از تاثیر گذارترین موارد در آرامش شناخته شده اند و افراد برای ایجاد آرامش و تغییر در محیط زندگی و کارشان از موارد متفاوتی استفاده میکنند. دیوارها بیشترین فضا را در هر مکانی به خود اختصاص میدهد پس تغییر در آن تاثیر بیشتری در محیط میگذارد . بهترین گزینه برای تغییر دیوار و دکوراسیون انتخاب کاغذ دیواری است .

در این مقاله همراه کلینیک ساختمانی آذرخش باشید تا با هم انواع کاغذ دیواری را بشناسیم و انتخاب بهتری داشته باشیم

کاغذدیواری

وقتی به مرحله انتخاب کاغذ دیواری میرسیم با طرح ها وجنس های متفاوتی روبرو میشویم که باید قبل از خرید با آنها آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم بهترین مورد را برگزینیم.

از انواع کاغذ دیواری میتوان به موارد ذیل اشاره کرد

طرح کاغذی

خوب همون طور که از اسمش پیداست از کاغذ ساخته شده و با چسب کاغذ میچسبد و بدلیل نازکی بیشتر از 1 تا 2 سال دوام ندارد و غیر قابل شستشو میباشد و البته بسیار نازک هستند و احتمال پارگی آنها بسیار است . تنها مزیتی که دارد قیمیت ارزان آن میباشد.

کاغذ دیواری کاغذی
کاغذ دیواری کاغذی

کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل

این مدل محکم و بادوام و ضد خش و البته قابل شستشو است و تا 5 سال دوام دارد. روکش وینیل انواع مختلفی دارد که میتوان به وینیل فابریک بک،وینیل جامد و… اشاره نمود. کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل در بازار در ابعاد های 5 مترمربع و 16 متر مربع موجود میباشد.

کاغذ دیواری با روکش PVC وینیل
کاغذ دیواری با روکش PVC وینیل

طرح نانو ون

این مدل از مرغوبترین و باکیفیت ترین نسبت به انواع دیگر میباشد که از الیاف پارچه و کاغذ ساخته شده و قابل شستشو است. به دلیل تکنولوژی بکار رفته در آن ضد دود و کثیفی و
ضد حساسیت است و البته پاره نمشود و به راحتی با دستمال مرطوب و شوینده شسته میشود.

در مقابل نور آفتاب مقاوم بوده و عایق صدا و گرما است . با توجه با مزایا و تکنولوژی بکار رفته در آن قیمت بالاتری نسبت به باقی کاغذ دیواری ها دارند.

کاغذ دیواری نانو
کاغذ دیواری نانو

طرح بافت دار و مخملی

همانطوری که از اسمش پیداست در ان پارچه مخملی و یا بافت پلاستیکی مخملی استفاده شده و بصورت برجسته است و زمینه آن از جنس پارچه یا کاغذ دیواری PVC است اما به دلیل تکه های مخمل قابل شستشو با مواد شوینده نیست. طرح های بافت دار زیبایی و جلوه خاص خود را دارند و نسبت به باقی طرح های کاغذ دیواری از قیمت بالاتری برخوردار است و بیشتر طرح های کلاسیک و تیره دارد.

کاغذ دیواری بافت دار
کاغذ دیواری بافت دار

طرح سه بعدی

از مدل های پر طرفدار و قابل شستشو این روزا کاغذ دیواری های سه بعدی هست که از فاصله 3 یا 4 متری کاملا برجسته بنظر میاد .به خاطر سایه های خاصی که در آن وجود دارد طرح ها برجسته بنظر میرسند. طرح هایی مثل سنگ دکوراتیو ، تکه سنگ یا چوب و آجر کاملا طبیعی به نظر میرسند .

کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی

طرح الیاف طبیعی

یکی از مدل هایی که از قیمت بالایی برخوردارند و بسیار کمیابند که از چوب طبیعی فنلاندی ساخته میشود و تمامی ویژگی های کاغذ دیواری قابل شستشو را داردو ضدحساسیت و سازگار با طبیعت است و نکته ای که به زیبایی آن اضافه میکند وجود تکه های برگ و چوب بسیار نازک در بافت آن است .